Ogłoszenia Parafialne

4 Niedziela Adwentu – 21 XII 2014

1. W środę będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Rano ostatnie Roraty o g. 6.30. Prosimy, aby dzieci przyniosły we wtorek podpisane plansze adwentowe z naklejonymi obrazkami. W środę rano będzie losowanie nagród. Dla przyjezdnych z zagranicy będzie też rano okazja do spowiedzi św.
Po południu w gronie rodziny będziemy przeżywać Wigilię. Podczas tej rodzinnej uroczystości będziemy czytać Ewangelię o Bożym Narodzeniu, będziemy łamać się opłatkiem wypowiadając serdeczne życzenia. Niech nie zabraknie śpiewu kolęd i gestów wzajemnej dobroci, przebaczenia i miłości. Tradycyjnie w tym dniu zachowujemy post.

W tym dniu przypadają Imieniny Adama i Ewy, a wśród nich ks. dra Adama Kumorka, któremu życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, ludzkiej życzliwości i wszelkich darów Nieba. Dziękujemy księdzu Adamowi za gorliwą pracę duszpasterską, budujemy się dojrzałą osobowością, bogactwem intelektu, dobrocią serca i pokorą, która uszlachetnia kapłańskie posługiwanie.
Msza św. Imieninowa w int. ks. Adama od Rady Duszpasterskiej, Caritas Parafialnej, Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i Domowego Kościoła: podczas Pasterki.

2. Zapraszamy bardzo serdecznie na Pasterkę o północy. W tę świętą NOC na wzór pasterzy będziemy witać i adorować Bożą Dziecinę. Przyjdźmy jak najliczniej i jak najchętniej. Składka na Pasterce będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia i na Dom Samotnej Matki.

3. W czwartek 25 grudnia, przypada UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA. Msze święte będą jak w każdą niedzielę.

4. W piątek 26 grudnia – drugi dzień Świąt: ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA. Msze św. będą także jak w niedzielę. Oczywiście w tym dniu post nie obowiązuje. W tym dniu składka na tacę będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za ofiarność na ten cel.
Podczas mszy św. o g. 11.30 będzie rozesłanie kolędników misyjnych i zaraz po mszy św. kolędnicy zawitają do naszych domów. Będą kolędować tylko w piątek. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie. Każdy opiekun grupy ma identyfikator z pieczęcią naszej parafii. Zebrane środki pieniężne przeznaczone będą na cele misyjne. Zapraszamy wszystkie dzieci chcące uczestniczyć w kolędzie misyjnej na spotkanie organizacyjne w poniedziałek (22 grudnia) o godz. 14.00. w dolnym kościele.

5. W sobotę przypada Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty.

6. W niedzielę 28 grudnia będziemy przeżywać Święto Najśw. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Zapraszamy małżonków Jubilatów i przeżywających okrągłe rocznice na mszę św. o g. 11.30. Otrzymają oni pamiątkowe dyplomy, dlatego prosimy o wcześniejsze zgłoszenie w kancelarii lub w zakrystii.

7. Dziękujemy wiernym z Os. Św. Jana bl. 10 kl. 1 i 2 za sprzątanie kościoła i ofiarę 120 zł. Msza św. w ich intencji: 5 VI – 18.30 (kaplica). A na wtorek 23 grudnia po wieczornej mszy św. proszeni są wierni z Os. Św. Jana bl. 10 kl. 3 i 4. Nie trzeba kwiatów. Dzień wcześniej, w poniedziałek wieczorem strojenie szopki.

8. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować osobom z Caritas Parafialnej oraz dzieciom z Caritas Szkolnej za przeprowadzenie „AKCJI KILO”. Serdeczne Bóg zapłać dla właścicieli sklepów za pomoc oraz wszystkim parafianom za ofiarowane produkty na rzecz ubogich. Dziękujemy też kierowcom.

9. Wydawanie paczek świątecznych dla ubogich i potrzebujących rodzin będzie w poniedziałek 22 grudnia od g. 15.00.   

10. Serdeczne podziękowanie składamy dla Rady Duszpasterskiej za pomoc w rozprowadzaniu opłatków wigilijnych przy kościele i Wam Drodzy Parafianie za złożone przy tej okazji ofiary. Również dziś możemy nabywać opłatki po każdej mszy św.

11. Serdecznie zapraszamy na spotkanie opłatkowe, wigilijne wszystkich Kandydatów, Ministrantów, Lektorów oraz Dziewczęcą Służbę Maryjną i Szkolne Koło "Caritas" w najbliższy poniedziałek (22 grudnia) o godz. 12.30 w dolnym kościele.    

12. Msza św. w int. 18 Róży Matek o zdrowie, błog. Boże dla członkiń i ich rodzin oraz za zmarłe członkinie z tej Róży będzie: 25 VI – 17.30. Bóg zapłać za ofiarę 170 zł.

13. Jest nowa prasa religijna. Gość Niedzielny świąteczny. Zachęcamy do nabywania.


MSZE ŚW. POGRZEBOWE:

Msze święte za śp. + MARCINA CZEKAJ:
Odprawiane w parafii:
- Od żony z dziećmi – 20.06.2015 g.6:30
- Od rodziców – 22.06.2015 g.17:30
- Od brata Krzysztofa z rodziną – 25.06.2015 g.17:30
- Od mieszkańców bloku 17 z ul. Brzeźnickiej (4) – 11.07.2015; 14.07.2015; 17.07.2015; 18.07.2015 g.6:30
- Od uczniów z klasy 2a wraz z wychowawcą  - 20.07.2015 g.17:30

- odprawione poza parafią:

- Od rodziny Gawąd z dziećmi
- Od cioci i wujka z Krakowa
- Od rodziny Waśniowskich z Nowego Wiśnicza
- Od Bartłomieja Sowińskiego z  rodziną
- Od Pawła Skotnickiego z rodziną
- Od Sylwestra i Beaty Sowińskich z dziećmi
- Od chrzestnego Józefa z rodziną
- Od kuzynostwa
- Od rodziny ze Szklar
- Od rodziny ze Skawiny (2)
- Od cioci Zofii i wujka Józefa Mochel
- Od kuzyna Jacka z rodziną
- Od kuzynki Barbary z rodziną
- Od kuzynki Krystyny z mężem i dziećmi
- Od cioci Ireny Mazanek
- Od Małgorzaty i Aleksandra Piechów
- Od kuzyna Tadeusza z rodziną
- Od wujka Jurka z dziećmi
- Od kolegi Daniela
- Od koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej
- Od kolegów Dariusza i Jerzego
- Od koleżanek i kolegów ze szkoły z Nowego Wiśnicza (2)
- Od kolegów syna Bartka
- Od właścicieli firmy transportowej
- Od kolegów z  pracy (3)
- Od kolegów z PRKI
- Od kolegów z klasy 1 b z wychowawczynią z ZS nr 2
- Od zarządu i zawodników LKS „Piast” Łapanów
- Od uczestników pogrzebu (17)

Msza św. za śp. + Józefa Pawłowicza od 1 i 2 zmiany pracowników Werner Kenkel (2): 22 i 23 VI 2015 – 17.30.

W tym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. + Marcina Czekaja w 38 r. życia. Polećmy jego nieśmiertelną duszę Miłosierdziu Bożemu. 

3 Niedziela Adwentu – 14 XII 2014

1. Od dnia dzisiejszego do środy włącznie będziemy przeżywać adwentowe REKOLEKCJE Z MOCĄ, które poprowadzi p. Michał Piekara z Krakowa. Program jest następujący:
Dzisiaj o g. 17.30 msza św. bez kazania a po mszy św. ok. g. 18.00 pierwsza konferencja.
Od poniedziałku do środy codziennie Msza św. o g. 17.30 (bez kazania roratniego). O g. 18.00 prawie godzinna konferencja.
W poniedziałek po konferencji: spowiedź św. i adoracja.
We wtorek po konferencji: Modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie wewnętrzne i Adoracja Krzyża.
W środę: Wieczór uwielbienia i Modlitwa wstawiennicza. Podczas nabożeństw będzie nas wspierać schola muzyczna z Krakowa i Bochni.
Bardzo serdecznie zapraszamy.

2. Dziś przy kościele rozprowadzane są opłatki wigilijne, świece wigilijne i sianko wigilijne.

3. Roraty codziennie o g. 6.30 z kazaniem i g. 17.30 (do środy bez kazania, dzieci otrzymają tylko obrazki). We wtorek rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus.

4. Caritas Parafialna i Caritas Szkolna organizuje w piątek i sobotę tego tygodnia „AKCJĘ KILO”. Chciejmy okazać miłosierną pomoc dla biednych rodzin z parafii odkładając do przygotowanych koszów produkty żywnościowe, środki czystości itp.

5. W sobotę 20 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia będzie spowiedź św. dla całej parafii w następujących godzinach: 8.30 – 10.00, 10.30 – 12.00; 14.00 – 17.30 i po wieczornej mszy św. do g. 19.30. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na później, zachęcajmy się wzajemnie do szczerego pojednania z Bogiem i bliźnimi.

6. Za tydzień w niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać chętnym i wielkodusznym ofiarodawcom.

7. Prosimy małżonków przeżywających w tym roku okrągłą rocznicę ślubu o zgłoszenie swego udziału w uroczystej Mszy św. Jubileuszowej w niedzielę Św. Rodziny dnia 28 grudnia o g. 11.30.

8. Dziękujemy wiernym z Os. Św. Jana bl. 9 kl. 3 i 4 za sprzątanie kościoła i ofiarę 190 zł. Msza św. w ich intencji: 17 VI – 6.30. Na ten tydzień proszeni są wierni z bl. 10, kl. 1 i 2.

9. Bóg zapłać p. Stanisławowi Szydłowskiemu za ofiarę 1000 zł. na nowe zadaszenie figury Św. Jana Nepomucena.

10. Informujemy, że dziś przed kościołem oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z naszej parafii rozprowadza kartki bożonarodzeniowe.

11. W najbliższą sobotę 20 grudnia o godzinie 15. 00 na Bocheńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla Romana – ucznia z II LO w Bochni. Będą grały 4 drużyny: BKS BOCHNIA OLDBOYS, STALPRODUKT SA., BOCHEŃSKIE STOWARZYSZENIE FUTSALU; REPREZENTACJA II LO. Bilet wstępu to około 5 zł.

12. 20 grudnia w dniu spowiedzi PDMD będzie rozprowadzało przed kościołem pamiątkowe bombki. Nabywając je wspieramy ich wyjazd w czasie ferii do Piwnicznej. Ofiara za bombkę to 5 złotych

13. Można jeszcze nabyć najnowszy numer Źródełka.  Ofiara za nie to 3 złote.

MSZE ŚW. ZBIOROWE:
Msze św. odprawiane poza parafią przez ks. Piotra Kluzę w Kazachstanie:
- za śp. + Czesława Rajskiego od uczestników pogrzebu: od 1 stycznia 2015 – 14 intencji.
- Za śp. + Ryszarda Zapiór: od 15 stycznia 2015 r. – 22 intencje
- Za śp. + Ryszarda Zapiór od uczestników pogrzebu: od 14 lutego 2015r.- 6 intencji.
- za śp. + Teresę Krakowską: od 1 marca 2015 r. – 14 intencji.
- za śp. + Teresę Krakowską od uczestników pogrzebu: od 15 marca 2015r. - 12 intencji.
- za śp + Halinę Ziobrowską: od 1 kwietnia 2015 r. – 14 intencji.
- za śp. + Halinę Ziobrowską od uczestników pogrzebu: od 15 kwietnia 2015 r. – 10 intencji.

Msze św. odprawiane poza parafią przez ks. Stanisława Gadzinę z Postolina (elbląskie):
- za śp. + Stanisława Zagórskiego: od 1 stycznia 2015 – 8 intencji.
- za śp. + Wojciecha Piotrowskiego: od 10 stycznia 2015 – 33 intencje.
- za śp. + Wojciecha Piotrowskiego od mieszkańców bloku 27 A i 17 Róży Matek: od 15 lutego 2015 – 10 intencji.
- za śp. + Wojciecha Piotrowskiego od uczestników pogrzebu: od 1 marca 2015 – 20 intencji.

Msze św. odprawiane poza parafią przez kapłanów z naszej parafii:
- za śp. + Stanisława Zagórskiego od uczestników pogrzebu: podczas ferii zimowych – 4 intencje.    
- za śp. Wojciecha i Elżbietę Piotrowskich: podczas ferii zimowych – 4 intencje.

 

2 Niedziela Adwentu – 7 XII 2014

1. Dziś szczególnie solidaryzujemy się z  Kościołem na Wschodzie i pomagamy mu naszą modlitwą i ofiarą do puszek przy kościele.
Również przy kościele są do nabycia Opłatki i świece wigilijne. Nabywając je świadczymy dobro dla dzieci z ubogich rodzin i piękniejszym chcemy uczynić nasz Boży Dom.   

2. Dziś zapraszamy też na Apel Maryjny o g. 18.30. W ramach Apelu wysłuchamy śpiewu Akathistos w wykonaniu młodzieży naszej parafii.

3. Jutro 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o g. 6.30, 8.00, 10.00 i po południu o g. 16.00 i 17.30. Nie zapomnijmy o pięknej tradycji tego wyjątkowego Święta, które wpisuje się w zbawczy plan naszego odkupienia. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Ofierze Mszy św. Podczas Mszy św. o g. 17.30 będzie przyjęcie nowych dziewczynek do grona DSM. Po Mszy świętej zapraszamy wszystkie członkinie DSM i ich Rodziców na krótkie spotkanie w sali pod plebanią.

4. We wtorek 9 grudnia w Bazylice św. Mikołaja w Bochni o godz. 18:00 będzie miało miejsce uroczyste zakończenie dekanalnego kursu lektorskiego. Przyjęcia do grona lektorów 9 chłopców z naszej parafii dokona ks. Infułat Zdzisław Sadko. Serdecznie zapraszamy najbliższe rodziny lektorów do uczestnictwa w tej uroczystości.

5. Roraty w dni powszednie o g. 6.30 i o g. 17.30.

6. Prosimy, aby modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadziła 17 Róża Matek.

7. Poczynając od najbliższego piątku, przez dwa tygodnie w piątek i sobotę, czyli 2-gi i 3-ci Tydzień Adwentu, Caritas Parafialna i Caritas Szkolna organizuje bardzo szlachetną i docenianą „AKCJĘ KILO”. W sklepach możemy składać do przygotowanych koszów m.in. produkty żywnościowe, środki czystości przeznaczone dla ubogich rodzin naszej parafii. Zwracamy się z serdeczną prośbą do właścicieli sklepów o umożliwienie przeprowadzenia tej  szlachetnej akcji.                  

8. Za tydzień w niedzielę, 14 grudnia rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje z Mocą. Nauki rekolekcyjne będą głoszone po wieczornej Mszy św. o g. 17.30 w każdy dzień do środy włącznie. Nie zmarnujmy takiej okazji w Adwencie, aby odnowić swe relacje z bliźnimi i Bogiem, doznać duchowego uzdrowienia i innym pomóc odnaleźć sens życia. Zapraszamy do udziału w tych rekolekcjach także chętnych z sąsiednich parafii.

9. Za tydzień w niedzielę, będzie przy kościele przeprowadzona akcja „Sianko wigilijne” na rzecz Hospicjum im. Edmunda Bojanowskiego w Bochni.

10. Informujemy, że w przyszłą niedzielę młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży będzie rozprowadzała przed kościołem kartki świąteczne.

11. Dziękujemy wiernym z Os. Św. Jana bl. 9 kl. 1 i 2 za sprzątanie kościoła i ofiarę 190 zł. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona  10.07.2015 o godz. 6:30. Na ten tydzień proszeni są wierni z bl. 9 kl. 3 i 4.

12. Bóg zapłać 16 Róży Matek za ofiarę 150 złotych na kościół. Msza święta w ich intencji zostanie odprawiona 08.07.2015 o g. 6:30.

13. 11 grudnia o godz. 18:00 w Oratorium św. Kingi odbędzie się spotkanie z ks. prof. Dariuszem Oko, przestrzegającym przed współczesnym zagrożeniem rodziny  jakim jest ideologia gender.

14. NSZZ Solidarność w Bochni zaprasza na Eucharystię sprawowaną w Bazylice św. Mikołaja w Bochni 14 grudnia 2014 r. o godz. 14:30 w dzień pamięci Ofiar Stanu Wojennego. Po Eucharystii nastąpi złożenie kwiatów przed tablicą bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

15. Ukazał się nowy numer Źródełka – naszego czasopisma parafialnego. Zachęcamy do nabycia i zapoznania się z ciekawymi artykułami odnośnie życia Kościoła powszechnego, w naszej diecezji jak i w parafii. W najnowszym numerze znajdziemy wiele zdjęć z różnych uroczystości. Źródełko możemy nabyć u lektorów, bądź w zakrystii a ofiara za nie to 3 złote.

16. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia kolejnego tygodnia Adwentu.

 

1 Niedziela Adwentu – 30 XI 2014

1. Dzisiejszą, I-ą Niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy Rok Kościelny. Adwent niech będzie czasem podejmowania szlachetnych postanowień i wyrzeczeń, czasem modlitwy i uczestniczenia w Roratach. W dniu dzisiejszym przypada 10 rocznica posługi pięciu Nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii w naszej parafii. Są nimi: Dobrzański Mieczysław, Dziadowiec Józef, Gardziel Henryk, Kamiński Roman i Kukulski Edward. Dziękujemy im za ofiarną i bezinteresowną służbę chorym. Niech Bóg im stokrotnie wynagrodzi i błogosławi. Dziękczynna Msza św. w ich intencji dziś o g. 8.00.

2. Roraty codziennie o g. 6.30 i po południu dla dzieci z rodzinami o 17.30. Prosimy, aby od jutra dzieci przynosiły codziennie lampiony i serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami. Godzinki codziennie o g. 6.10.

3. Prosimy, aby modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadziła 16 Róża Matek.

4. W dniu dzisiejszym i przez następne niedziele Adwentu, członkowie Rady Duszpasterskiej będą rozprowadzać przy kościele opłatki na stół wigilijny. Ofiary przy tym składane są przeznaczone na nowe boczne drzwi do kościoła. Za hojność serca i dłoni składamy stokrotne Bóg zapłać.

5. Przez  wszystkie niedziele Adwentu możemy przy kościele nabywać u ministrantów i lektorów świece wigilijne. Ofiary przy tym składane (ok. 5 zł.) przekazane będą dla dzieci z ubogich rodzin. Nie będzie roznoszenia świec do naszych mieszkań.         

6. W poniedziałek zapraszamy na  mszę św. o g. 17.30 sympatyków i członków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Po mszy św. będzie okazja do wysłuchania świadectwa p. Piotra, któremu udało się pokonać nałóg alkoholizmu.

7. W czwartek, 4 grudnia, Szkoła Podstawowa nr 4 obchodzi patronalne święto ku czci Św. Barbary. Zapraszamy Dyrekcję, Grono Pedagogiczne, pracowników szkoły, uczniów i rodziców na uroczystą mszę św. o g. 8.00. Wszystkim Drogim Solenizantom tygodnia, a wśród nich Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej Barbarze składamy moc najserdeczniejszych życzeń.  

8. W najbliższy czwartek 4 grudnia zapraszamy młodzież z klas trzecich gimnazjum na kolejne spotkanie o g. 17.30  w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Prosimy aby na to spotkanie przybył przynajmniej jeden z rodziców kandydata do bierzmowania i by przyniósł ze sobą świecę (najlepiej świecę chrzcielną - jeśli nie mają w domu to może być dowolna świeca).

9. W najbliższy piątek zapraszamy na roraty o 17.30 dzieci i młodzież zaangażowaną w różne grupy działające przy naszej parafii. Po roratach odbędzie się dla nich spotkanie ze św. Mikołajem.

10. W tym tygodniu przypada I-y czwartek, I-y piątek i I-a sobota miesiąca grudnia:
- Spowiedź św.: środa, czwartek i piątek od g. 6.00 i po południu od g. 16.00.
- Wyjazd do chorych w piątek: ks. proboszcz i ks. Paweł od g. 8.00, ks. Adam i ks. Jakub od g. 13.30.    

11. W sobotę, 6 grudnia przypada wspomnienie św. Mikołaja bpa, dzień chrześcijańskiej dobroci - odpust w parafii św. Mikołaja w Bochni.

12. Dziękujemy wiernym z ul. Św. Jana bl. 8 za sprzątanie kościoła i ofiarę 160 zł. Msza św. w ich intencji: 25 V – 6.30. Na ten tydzień proszeni są wierni z Os. Św. Jana bl. 9 kl. 1 i 2. W Adwencie nie kupujemy kwiatów.

13. Za tydzień, w I-ą niedzielę grudnia: zmiana tajemnic różańcowych na mszy św. o g. 8.00 a wieczorem Apel Maryjny o g. 18.30. W tym dniu przy kościele będzie zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

14. Za tydzień, w dniu 7 grudnia (niedziela) odbędzie się w naszej parafii Rejonowy dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie, na który serdecznie zapraszamy wszystkich członków – zarówno młodzież jak i rodziny. Rozpoczęcie wspólnego świętowania o g. 15.00 w dolnym Kościele.  

15. W dniach 14–17 grudnia odbędą się w naszej parafii Rekolekcje z Mocą pod tytułem „Zranieni i Wybrani”. Rekolekcje poprowadzi Michał Piekara – psychoterapeuta małżeński, zaangażowany w posługę wewnętrznego uzdrowienia, autor książek w temacie odnawiania relacji. Do wzięcia udziału w rekolekcjach zaproszeni są wszyscy, którzy doświadczyli w swoim życiu zranień, bolesnych utrat, którzy żyją w smutku i nieprzebaczeniu, którzy mają poczucie, że ich życie nie ma sensu, którzy mają trudność w budowaniu relacji z ludźmi i Bogiem, którzy potrzebują uzdrowienia wewnętrznego. To rekolekcje także dla tych, którzy chcą pomóc uwikłanym w różne problemy. Bóg chce uzdrowić twoje zranione serce. Bóg chce przyjść do Ciebie!!


MSZE ŚWIĘTE ZBIOROWE

Za śp. + Wojciecha Piotrowskiego:

Odprawiane w parafii:
1)    od żony (2): 14.05.2015 – 6.30, 16.05.2015 – 6.30
2)    od Mamy: 01.06.2015 – 17.30
3)    od siostry Ewy z rodziną: 02.06.2015 – 6.30
4)    od Katarzyny i Wojciecha Stachoń: 19.05.2015 – 6.30
5)    od Jolanty i Tadeusza Stachoń: 28.05.2015 – 6.30
6)    od syna Macieja z żoną i wnukiem: 03.06.2015 – 6.30
7)    od syna Mateusza z żoną i wnukiem: 11.06.2015 – 17.30
8)    od kolegów z „Agregatu Wcięcia” zmiana „C”: 13.06.2015 – 17.30
9)    od operatorów „Suwnic” zmiana „C”: 16.06.2015 – 6.30
10)    od Dyrekcji i Pracowników „Biura Segmentu Blach” (2): 17.06.2015 – 17.30, 18.06.2015 – 6.30
11)    od rodziny i sąsiadów z ul. Przysieki (3): 21.05.2015 – 6.30, 23.05.2015 – g.6.30, 27.05.2015 – 6.30.

Odprawiane poza parafią:
1)    od koleżanek i kolegów z pracy syna Macieja z firmy „Contimax” (4)
2)    od Tomasza Stachoń z żoną
3)    od rodziny Gicalów z Bochni
4)    od rodziny Barnasiów i Krystyny Wójcik z Olchawy
5)    od szwagierki Krystyny z rodziną
6)    od teścia ze Starego Wiśnicza
7)    od szwagra Bogdana z żoną
8)    od Danuty Jędryki
9)    od Michała Jędryki z rodziną z Kobyla
10)    od szwagra Hieronima z rodziną
11)    od chrześniaka Przemka z rodziną
12)    od szwagra Józefa z rodziną
13)    od Danuty i Andrzeja Szostak z rodziną
14)    od Stanisławy i Leszka Tworzydło z rodziną
15)    od kolegi Mieczysława z „Agregatu nr 2”
16)    od kolegów z Zespołu Muzycznego
17)    od Katarzyny i Sławomira Koterba
18)    od Joanny i Wojciecha Pałka
19)    od Stanisława Nowakowskiego kolegi z pracy
20)    od rodziny Cebulów z Gdowa
21)    od rodziny Gajewskich z Kobyla
22)    od Marty, Małgorzaty i Eweliny z rodzinami
23)    od rodziny Gicalów z Recza
24)    od Urszuli z rodziną
25)    od rodziny Dzidków z Brzeźnicy
26)    od rodziny Nowaków z Jasienia
27)    od rodziny Kazimierczyków z Jasienia
28)    od rodziny Mietłów z Jasienia
29)    od siostrzeńca Jakuba z rodziną
30)    od rodziny Kusiaków z Brzeska
31)    od mieszkańców z bloku 27 A i od 17 Róży Matek (10)
32)    od uczestników pogrzebu (20)


Za śp. +Stanisława Zagórskiego:
- odprawione w parafii:
•    Od żony i córki z rodziną (2) – 26.11.2015 g.17:30; 21.05.2015 g.18:30 Murowianka
•    Od siostry Janiny z rodziną – 15.06.2015 g.6:30
•    Od siostry Zofii z mężem i rodziną – 17.06.2015 g. 6:30
•    Od siostry Fryderyki z rodziną – 18.06.2015 g. 17:30
- odprawione poza parafią:
•    od rodziny Rajców
•    od rodziny Pieców
•    od Renaty i Jacka Krawczyków oraz Stanisławy i Franciszka Więcławów
•    od bratowej Antoniny z rodziną
•    od chrześnicy z rodziną
•    od pracowników wydziału AGKI Urzędu Miasta Bochnia (2)
•    od rodziny Kubalów
•    od uczestników pogrzebu (4)

Do wieczności Bóg odwołał w tym tygodniu śp. +Stanisława Zagórskiego w 80 r. życia i śp. + Elżbietę Piotrowską w 56 r. życia oraz jej męża Wojciecha w 59 r. życia. Polećmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu.

 

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 23 XI 2014

1. W tygodniu modlitwa różańcowa z wypominkami zmarłych o g. 17.00.

2. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy a w piątek ku czci Św. Jana Nepomucena.

3. W piątek po wieczornej Mszy św. odbędzie się na plebanii spotkanie Rady Duszpasterskiej.  Serdecznie zapraszamy.

4. Za tydzień w niedzielę 30 listopada rozpoczyna się OKRES ADWENTU a zarazem nowy Rok Kościelny pod hasłem: Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię;

- przy kościele członkowie Rady Duszpasterskiej przez wszystkie niedziele Adwentu będą rozprowadzać opłatki na stół wigilijny. Ofiary przy tym składane będą przeznaczone na nowe boczne drzwi do naszej świątyni, w swej stylistyce i wykonaniu nawiązujące do frontowych drzwi kościoła. Koszt tych drzwi wynosi 59.000 zł. Jest już zadatkowane 31.000 zł. Wszystkim za przychylność, zrozumienie i ofiary składamy stokrotne Bóg zapłać,
- będą też rozprowadzane świece wigilijne przez lektorów i ministrantów na pomoc dla ubogich dzieci i najuboższych rodzin naszej Diecezji.

5. Dziękujemy wiernym z Os. Św. Jana bl. 7 za sprzątanie kościoła i ofiarę 150 zł. Msza św. w ich intencji: 7 V – 6.30. Na ten tydzień proszeni są wierni z Os. Św. Jana bl. 8. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary składane na inwestycje parafialne. Bóg zapłać p. rodzinie z ul. Dębczej za ofiarę 500 zł na Kościół.

6. Bocheński Związek Pracodawców zaprasza mieszkańców Bochni do wzięcia udziału w referendum w dniu dzisiejszym tj. w niedzielę 23.11.2014r. dotyczącym budowy parkingu podziemnego na pl. Gen. Leopolda Okulickiego. Ważne, żeby samemu zabrać głos na tak lub nie a przez to włączyć się w rozwój naszego miasta.  


MSZE ŚW. ZBIOROWE:


Za śp. +Halinę Ziobrowską:
Odprawione w parafii:
- Od Firmy Elektrycznej Ryszarda (2): 13 V 2015 – 6.30, 14 V 2015 – 18.30 w kaplicy na Murowiance.
- Od sąsiadów z ul. Krzyżaki (4): 4 VI 2015 – 17.00, 26 VII 2015 – 17.30, 2 VIII 2015 – 17.00 w kaplicy na Murowiance, 15 VIII 2015 – 17.30.
- Od brata Ryszarda z żoną: 18 V 2015 – 6.30
- Od Lucyny i Marka Jodłowskich: 15 V 2015 – 6.30
- Od brata Janka z rodziną: 20 V 2015 – 6.30  

Odprawione poza parafią:
- Od Firmy Elektrycznej Ryszarda
- Od Firmy Elektrycznej Ryszarda
- Od bratanków Grzegorza, Pawła i Piotra
- Od bratowej Elżbiety z rodziną ze Stróż
- Od szwagierki Dusi z rodziną
- Od Zofii z rodziną z Brzeska
- Od rodziny Majchrowicz
- Od rodziny Roików
- Od rodziny Bielowicz
- Od rodziny Kwolków i Hutniczaków
- Od rodziny Ziobrowskich z Mszanki
- Od rodziny Jaśków i Piętków z Oświęcimia
- Od Małgorzaty Jasek z rodzeństwem
- Od kolegi Wiesława wraz rodziną z Bobowej
- Od uczestników pogrzebu – 10 intencji mszalnych.

W tym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. +Halinę Ziobrowską w 63 r. życia oraz śp. +Wojciecha Piotrowskiego w 59 r. życia. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 14

Archiwum Żródełka
Info

MSZE ŚWIĘTE:
Dzień powszedni:
6:30, 17:30
Różaniec: 17:00
Niedziela i uroczystości: 6:30, 8:00, 10:00, 11:30, 15:30, 17:30
Święta zniesione: 6:30, 8:00, 10:00, 16:00, 17:30


Kancelaria
Pon - Pt:

16:00 - 17:00
Sobota:
8:00 - 9:00

Rozmowy przedmałżeńskie po każdej wieczornej Mszy Św.
z ks. Proboszczem


Adres:
Bochnia, ul. Ks. St. Wójtowicza 20 Tel:(0-14) 61-25-253, 61-24-621
e-mail:
bochnia2@diecezja.tarnow.pl

Sprawy związane ze stroną WWW:

rafmat1@gmail.com


 

Dla zainteresowanych chętną pomocą materialną na cele inwestycyjne w parafii Św. Jana Nepomucena podajemy nr konta parafialnego:

Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział w Bochni:

04 8591 0007 0080 0009 5048 0001

Bóg zapłać!
Kalendarz
grudzień 2014
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

10462668_735069586549134_8709526383007538659_n.jpg
Licznik odwiedzin
Dzisiaj10
Wizyt w tygodniu185
Wizyt w miesiącu2631
Łącznie wizyt137728
Reklama