Ogłoszenia Parafialne

27 Niedziela Zwykła – 4 X 2015

 1. Caritas Parafialna i Szkolna przeprowadza dziś przy kościele akcję „Chlebki Miłosierdzia”, której celem jest pomoc dla dzieci cierpiących z powodu niedożywienia. Bóg zapłać za wrażliwość i czynną miłość miłosierną.
 2. Zapraszamy bardzo serdecznie na nabożeństwo różańcowe:
  - w kościele o g. 17.00. Dzieci otrzymują po każdym nabożeństwie pamiątkowe obrazki.
  - w kaplicy na Murowiance o g. 18.30. Uwaga! Dziś z racji odpustu w Sanktuarium MB Różancowej w Bochni nie będzie Apelu Maryjnego w naszej kaplicy na Murowiance.
 3. Dziś rozpoczyna się Tygodniowy Wielki Odpust w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Ważniejsze nabożeństwa odpustu:
  - w poniedziałek, 5 października o g. 17.30. Msza św. z udziałem ks. Bpa Ordynariusza Andrzeja Jeża.
  - w środę, 7 października o g. 17.00 Centralna Uroczystość Odpustowa. Po Mszy św. procesja różańcowa ulicami miasta.
  - w czwartek, 8 października nasza parafialna pielgrzymka. Wyjście z placu przy kościele o g. 18.30. Prosimy na tą pielgrzymkę także młodzież III klasy Gimnazjum. Niech to będzie uroczysta manifestacjawiary i świadectwo miłości do Matki Bożej. Zamówione intencje zostaną odprawione przez naszych kapłanów w Sanktuarium podczas Mszy św. o g. 19.30.
  - w piątek, 9 października o g. 11.00 Diecezjalna Pielgrzymka rencistów, emerytów i ludzi w podeszłym wieku.
 4. Jutro, w poniedziałek kolejne spotkanie Członków i Sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka po wieczornej Mszy św. w dolnym kościele.
 5. Za tydzień, w niedzielę 11 października będzie obchodzony Ogólnopolski Dzień Papieski Jana Pawła II. Przy kościele będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” dla uzdolnionej ubogiej młodzieży.
 6. Dziękujemy wiernym z Os. Św. Jana bl. 7 za sprzątanie kościoła, kwiaty i ofiarę 50 zł.  Msza św. w ich intencji: 28 I 2016 – 6.30. Na ten tydzień proszeni są wierni z Os. Św. Jana bl. 8.
 7. PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN DO ZABAWY – 18. 10. 2015 r. Wydział ds. Nowej Ewangelizacji zaprasza mężczyzn - w każdym wieku - na pielgrzymkę do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, dnia 18 października (niedziela) 2015 roku. Początek spotkania w Wał Rudzie, gdzie o godz. 15.00 rozpocznie się droga krzyżowa śladami męczeństwa bł. Karoliny z rozważaniami przygotowanymi przez ruch Mężczyzn św. Józefa z Tarnowa. Następnie zapraszamy do kościoła w Zabawie, gdzie o godz. 17.30 odbędzie się konferencja gościa specjalnego - Donalda Turbitta z USA, przewodniczącego międzynarodowego ruchu Mężczyzn św. Józefa. O godz. 18.15 rozpocznie się Eucharystia w intencji wszystkich mężczyzn. Po Mszy świętej zapraszamy na modlitwę o uzdrowienie.

Msze św. za śp. + Helenę Sikora:

- od sąsiadów: 5, 6 i 7 X br.  -  6.30
- od szwagierek brata zmarłej: 8 X -  6.30
- od sąsiadów rodziny Bajdów: 9 X – 6.30.

Te Msze św. będą odprawione tu w parafii przez ks. Józefa Korczyńskiego.

 

26 Niedziela Zwykła – 27 IX 2015

 1. Kalendarz liturgiczny tygodnia:
  - We wtorek przypada Święto ŚŚ Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  - W środę Św. Hieronima, prezb. i dokt. Kościoła.
  - W czwartek Wspomn. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki misji katolickich.
  - W piątek Wspomn. Świętych Aniołów Stróżów.
  Wszystkim Drogim Solenizantom, a wśród nich Ks. Mateuszowi i ks. Damianowi życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia, daru pokoju i radości, ludzkiej życzliwości oraz przemożnej opieki swoich Patronów.
 2. W czwartek o g. 17.00  rozpoczynają się październikowe nabożeństwa różańcowe. Przez swą liczną obecność na tym nabożeństwie okażmy się dobrymi czcicielami Matki Najświętszej.
 3. W tym tygodniu przypada I-y czwartek, I-y piątek i I-a sobota miesiąca. Spowiedź św. z okazji I-go Piątku w środę, czwartek i piątek od g. 6.00 i po południu od g. 16.00.
 4. Wyjazd do chorych w piątek od g. 8.00. Ks. Jakub i ks. Damian od g. 14.00.
 5. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o g. 8.00. Apel Maryjny w kaplicy na Murowiance o g. 18.30.
 6. W przyszłą niedzielę członkowie Parafialnego Oddziału Caritas i Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać przy kościele „chlebki miłosierdzia”. Ofiarując co najmniej 5 zł, otrzymamy taki "chlebek miłosierdzia" – symboliczny znak otwartego serca. Wszystkie zebrane ofiary przeznaczane są na dożywianie dzieci w szkołach lub świetlicach, albo pomoc dla nich w formie paczek żywnościowych.
 7. Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni zaprasza na Uroczystość Odpustową, którą będziemy przeżywać w dniach od 04.10.2015 do 11.10.2015r. Szczegółowy program zamieszczony jest na afiszu.
 8. Dziękujemy wiernym z Os. Św. Jana bl. 6 za sprzątanie kościoła, kwiaty i ofiarę 150 zł. Msza św. w ich intencji: 31 I 2016 – 6.30. Na ten tydzień proszeni są wierni z Os. Św. Jana bl. 7.
 9. Msza św. w int. Pielgrzymów Ludzi Pracy z naszej Parafii na Jasną Górę w dniu 20 IX - będzie odprawiona 8 grudnia br. o g. 17.30. Ofiara 225 zł.

Msza św. w int. 10 Róży Matek dz. – bł.: 3 II – 17.30. Ofiara 170 zł.

W tym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. + Helenę Sikora w 48 r. życia. Pogrzeb zmarłej będzie we wtorek o g. 14.00 w Brzeźnicy.

 

25 Niedziela Zwykła – 20 IX 2015

 1. Prosimy, aby modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadziła 10 Róża Matek.
 2. W poniedziałek 21 września przypada Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Imieniny obchodzi ks. Mateusz. A za tydzień w niedzielę swoje Imieniny będzie przeżywał ks. Damian. W intencji Drogich Solenizantów będzie odprawiona Msza św. 27 września o g. 11.30.
 3. W środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy a po mszy św. spotkanie PDMD o g. 18.30
 4. W czwartek zapraszamy młodzież 1-ej i 2-ej klasy Gimnazjum na spotkanie formacyjne o g. 17.30. Obecność obowiązkowa. Proszeni są również na to spotkanie rodzice kandydatów.
 5. W sobotę, 26 września br.:
  • zbiórka makulatury przy kościele w godzinach od 7.00 – 16.00. W ten sposób pomagamy misjom katolickim w Sudanie Południowym.
  • wyjazd do Krynicy na Diecezjalne Spotkanie Młodzieży. Zgłoszenia tylko dzisiaj u ks. Mateusza.
 6. W przyszłą niedzielę, 27 września:
  • o godz. 10.00 zapraszamy na Mszę św. wszystkich animatorów, wolontariuszy oraz rodziny, przyjmujące młodzież podczas ŚDM, w intencji dobrego przygotowania się do tego wyjątkowego wydarzenia.
  • o godz. 11.30 odbędzie się uroczysta Eucharystia na rozpoczęcie nowego roku formacji 2015/2016 dla wszystkich grup parafialnych LSO, DSM, SKC, PDMD, KSM, DK (Domowy Kościół), KWC Krucjata Wyzwolenia Człowieka), RCS (Ruch Czystych Serc). Po niej zapraszamy na krótkie spotkanie w dolnym kościele.
  • Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę autokarową z dekanatu w kancelarii parafialnej lub w parafii Św. Pawła.
 7. Ponawiamy apel o chęć zakwaterowania w swoich domach młodzieży na czas ŚDM, młodzież zwłaszcza pełnoletnią zapraszamy do włączenia się do wolontariatu.
 8. Dziękujemy wiernym z Os. Św. Jana bl. 5 za sprzątanie kościoła, kwiaty i ofiarę. Msza św. w ich intencji: 26 I – 6.30. Na ten tydzień proszeni są wierni z bl. 6.
 9. Bóg zapłać wszystkim dzisiejszym ofiarodawcom na tacę z przeznaczeniem na inwestycje parafialne, a przy kościele za ofiary do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 10. Bardzo serdecznie dziękujemy p. Tadeuszowi Sądelowi z Łychowa m.in. za bezinteresowną i chętną pracę przy malowaniu salki katechetycznej, do której zamówionych jest 40 krzeseł.
 11. Ks. Piotr Kluza pracujący w Kazachstanie szuka sponsora na nowe tabernakulum do budującego się kościoła w jego parafii. Koszt wynosi 7 tys. złotych. Gdyby ktoś był chętny i tak wspaniałomyślny, to prosimy o kontakt.
 12. W Urzędzie Miasta Bochnia w dniu 21 września br. w godzinach od 9.00 do 16.00 przeprowadzona zostanie akcja uzyskania dostępu do Zintegrowanego Informatora Pacjenta, który jest ogólnopolskim serwisem udostępniającym zarejestrowanym użytkownikom dane o ich leczeniu oraz jego finansowaniu przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Do uzyskania hasła i loginu konieczne jest posiadanie dowodu osobistego lub paszportu. Szczegółowe informacje na tablicach ogłoszeniowych na terenie Miasta.

MSZE ŚWIĘTE:

- W intencji 8 Róży Matek dz. – bł.: 31 I 2016 – 8.00. Ofiara 160 zł.

- W intencji 9 Róży Matek dz. – bł.: 24 I 2016 – 15.30. Ofiara 180 zł.

Poprawiony ( sobota, 19 września 2015 21:27 )

 

24 Niedziela Zwykła – 13 IX 2015

 1. Rozpoczynamy V Tydzień Wychowania (13–19 IX), w którym chcemy uświadomić sobie wielką odpowiedzialność Rodziny, Szkoły i Kościoła za wychowanie młodego pokolenia dzieci i młodzieży do bycia dojrzałym człowiekiem, chrześcijaninem i patriotą. W modlitwie polecajmy Bogu wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów.
 2. Prosimy, aby modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadziła 9 Róża Matek.
 3. W poniedziałek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
 4. We wtorek 15 września - Wspomn. NMP Bolesnej. W Sanktuarium MB Bolesnej w Limanowej rozpoczyna się Tygodniowy Wielki Odpust od 15–22 września br. Program w gablocie. Zachęcamy do pielgrzymowania.
 5. W piątek 18 września - Święto Św. Stanisława Kostki, Zak., Patrona drugorzędnego Polski, Patronalne święto młodzieży polskiej. Wszystkim Drogim Solenizantom składamy serdeczne życzenia.
 6. W sobotę 19 września diecezjalna pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Uroczysta Eucharystia o g. 12.00. Jest blisko, więc bardzo serdecznie zachęcamy do licznego udziału i wspólnym dziękczynieniu za dary miłosierdzia Bożego.
 7. Za tydzień 20 września na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Świata Pracy. Z naszej parafii pojedzie ok. 100 osób.
 8. Za tydzień, w 3-cią niedzielę września składka na tacę przeznaczona będzie na cele inwestycyjne w parafii, a przy kościele zbiórka do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego JPII w Krakowie i Tarnowie.
 9. W najbliższy wtorek o g. 18.30 odbędzie się w kościele spotkanie członków i animatorów PDMD. Zachęcamy również nowych chętnych uczniów począwszy od klasy 3-ej Szkoły Podstawowej.
 10. W piątek 18 września br. o g. 18.00 rozpocznie się w naszej parafii katechizacja przedmałżeńska (kurs) dla przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa. Konferencje będą w piątki o g. 18.00 i w niedzielę o g. 12.30. Zakończenie 25 października br. Katechizacja jest koniecznym wymogiem w dobrym przygotowaniu się do życia w rodzinie.
 11. Bóg zapłać wiernym z Os. Św. Jana bl. 4 za sprzątanie kościoła i ofiarę 240 zł. Msza św. w ich intencji: 7 II 2016 – 10.00. Na ten tydzień proszeni są mieszkańcy bl. nr 5 z Os. Św. Jana.
 12. Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum im. Bł. Edmunda Bojanowskiego zaprasza na Aukcję Dzieł Sztuki, która odbędzie się 20 września o g. 16.00 w Oratorium Św. Kingi.
 

23 Niedziela Zwykła – 6 IX 2015

 1. Dzisiaj Apel Maryjny w kaplicy na Murowiance o g. 18.30. Zapraszamy bardzo serdecznie.
 2. Prosimy, aby modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadziła 8 Róża Matek.
 3. We wtorek przypada Uroczystość Narodzenia NMP, Głównej Patronki Diecezji. Poświęcenie ziarna siewnego po mszy św. o g. 17.30.
 4. W środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy a w piątek na nowennę ku czci Św. Jana Nepomucena.
 5. Spotkania poszczególnych grup apostolskich:
  • W najbliższy poniedziałek o godz. 18.00 - Krucjata Wyzwolenia Człowieka
  • Zapraszamy na zbiórki dla Liturgicznej Służby Ołtarza. W poniedziałek o godz. 18.00 – ministranci oraz o godz. 18.45 – lektorzy.
  • w środę o godz. 16.00 zapraszamy Kandydatów na Ministrantów.
  • W środę o godz. 18.30 spotkanie organizacyjne dla Animatorów Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.
  • W czwartek o godz. 18.15 – Szkolne Koło „Caritas”
  • W piątek o godz. 19.30 – Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.
  • W sobotę o godz. 9.00 – pierwsze spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej.
  • W każdy poniedziałek w godz. 18-19, jest otwarte Biuro Światowych Dni Młodzieży. Ponawiamy apel o chęć zakwaterowania w swoich domach młodzieży na czas ŚDM, młodzież zwłaszcza pełnoletnią zapraszamy do włączenia się do wolontariatu.
  • Msza św. dla dzieci szkolnych za tydzień w niedzielę o g. 11.30
 6. Zapraszamy na wyjazd do Krynicy na Diecezjalne Spotkanie Młodzieży – w sobotę 26 września, zapisy w biurze ŚDM lub u ks. Mateusza do 14 września, koszt 20 zł, płatne przy zapisie.
 7. Dziękujemy wiernym z ul. Pisza za sprzątanie kościoła, kwiaty i ofiarę 190 zł. Msza św. w ich intencji: 5.01.2016 – 17.30. Na ten tydzień proszeni są wierni z Os. Św. Jana bl. 4.
 8. Przy kościele są do nabycia Kalendarze Rolników po 19 zł. i kalendarze ścienne po 4 zł.
 9. Wydział Zamiejscowy w Bochni Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach przypomina, że można jeszcze zapisać się na studia licencjackie oraz studia magisterskie na kierunkach Ekonomia oraz Finanse i Rachunkowość.

MSZE ŚWIĘTE:

 1. Za śp. +Eleonorę Mitera – 7 intencji odprawi poza parafią ks. Stanisław Szczepanek z WSD w Kaliszu od 20 IX br.
 2. Za śp. +Eleonorę Mitera – 12 intencji od uczestników pogrzebu odprawi ks. Stanisław Szczepanek od 28 IX br.
 3. 3. Od 7 Róży Matek:
  • o błog. Boże, opiekę MB dla członkiń Róży i ich rodzin oraz za zmarłe członkinie: 01.05.2016 – godz. 8.00
  • za śp. +Eleonorę Mitera: 22.12.2015 – godz. 17.30. Bóg zapłać za ofiarę 210 zł.

Poprawiony ( sobota, 05 września 2015 10:31 )

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 22

Parafialny Komitet ŚDM:

Kinga Przyborowska tel. 507 934 748
Anna Wróbel tel. 784 143 380
Karolina Mroczek tel. 505 061 279
Łukasz Śmietana tel. 530 325 444
Przemek Jabłoński tel. 504 087 040
Natalia Wojas tel. 505 227 122
Monika Warzecha tel. 889 807 696

sdm.swjan@gmail.com

Biuro do spraw ŚDM (salka pod plebanią) funkcjonuje w każdy poniedziałek w godz. od 18:00 do 19:00.

GALERIA ZDJĘĆ

Archiwum Żródełka
Info

MSZE ŚWIĘTE:
Dzień powszedni:
6:30, 17:30
Różaniec: 17:00
Niedziela i uroczystości: 6:30, 8:00, 10:00, 11:30, 15:30, 17:30
Święta zniesione: 6:30, 8:00, 10:00, 16:00, 17:30


Kancelaria
Pon - Pt:

16:00 - 17:00
Sobota:
8:00 - 9:00

Rozmowy przedmałżeńskie po każdej wieczornej Mszy Św.
z ks. Proboszczem


Adres:
Bochnia, ul. Ks. St. Wójtowicza 20 Tel:(0-14) 61-25-253, 61-24-621
e-mail:
bochnia2@diecezja.tarnow.pl

Sprawy związane ze stroną WWW:

rafmat1@gmail.com


 

Dla zainteresowanych chętną pomocą materialną na cele inwestycyjne w parafii Św. Jana Nepomucena podajemy nr konta parafialnego:

Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział w Bochni:

04 8591 0007 0080 0009 5048 0001

Bóg zapłać!
Kalendarz
październik 2015
P W Ś C Pt S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

10458204_730756490313777_4636924885442949641_n.jpg
Licznik odwiedzin
Dzisiaj89
Wizyt w tygodniu266
Wizyt w miesiącu830
Łącznie wizyt171058