Ogłoszenia Parafialne

20 Niedziela Zwykła – 17 VIII 2014

1. Od czwartku tj. 21 sierpnia rozpoczynają się rekolekcje przed uroczystością Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego. Program tych uroczystości jest na wydrukowanych ulotkach, w gazetce parafialnej „Źródełko” i na stronie internetowej naszej parafii. Zwróćmy uwagę na spotkania stanowe wieczorem.
Spowiedź św. w sobotę, tylko od g. 8.30 do g. 12.00. Będą księża z dekanatu (ok. 17-tu).

Podczas rekolekcji na mszy św. rano i wieczorem będziemy zbierać ofiarę na potrzeby duszpasterskie ojca misjonarza: ks. Maćka Kucharzyka. Przed każdą Mszą św. podczas rekolekcji będziemy uczyć się pieśni o Bożym Miłosierdziu.

2. Zapraszamy bardzo serdecznie do jak najliczniejszego udziału w przywitaniu Obrazu „Jezu Ufam Tobie”, oraz relikwii św. Siostry Faustyny i Św. Jana Pawła II 25 sierpnia (poniedziałek) o g. 17.00 a potem we Mszy św. Pontyfikalnej pod przewodnictwem Biskupa Stanisława Salaterskiego. Zakończenie Peregrynacji Obrazu będzie we wtorek 26 sierpnia podczas Mszy św. o g. 15.15. Podczas tej Mszy św. składka na tacę będzie przeznaczona na rozwój Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

3. Spotkanie z kustoszem ceremonii dla nadzwyczajnych Szafarzy Eucharystii i wyznaczonych osób do niesienia relikwiarzy będzie w niedzielę 24 sierpnia o g. 20.00.

4. Zachęcamy do nabywania przy kościele obrazu Jezusa Miłosiernego jako pamiątki Nawiedzenia. Również przy kościele można nabyć nowe wydanie parafialnej gazetki „Źródełko”. Koszt 3 zł.

5. Bóg zapłać wiernym z ul. Podedworze część II do końca ulicy za sprzątanie kościoła i ofiarę 160 zł. Msza św. w ich intencji: 22 III – 8.00. Na ten tydzień, w sobotę o g. 12.00 proszeni są wierni z ul. Konfederatów Barskich. Nie trzeba kupować kwiatów.

 

19 Niedziela Zwykła – 10 VIII 2014

1. Dziękujemy ks. Stanisławowi Kania za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę. Życzymy zdrowia i wytrwałości w budowie nowej świątyni w Proszówkach.

2. Dziś zapraszamy na Apel Maryjny o g. 18.30 w kaplicy na Murowiance.

3. Z serca pragniemy wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości odpustowej ku czci Matki Bożej Anielskiej a więc mieszkańcom ul. Krzyżaki, p. Beacie Paszkot i sprzątającym kaplicę, p. Kazimierzowi Wójcikowi – opiekunowi kaplicy, p. Władysławowi Gorczyca, p. Andrzejowi Wilk,  p. Tadeuszowi Kargulowi z hurtowni, p. Tworzydło z Łychowa, p. Eliaszowi Dutka, pracownikom BZUK z Bochni, LSO, DSM i wszystkim, którzy przybyli na wspólną Eucharystię. Niech Matka Boża wszystkim wynagrodzi i błogosławi.

4. W tym tygodniu modlitwę różańcową poprowadzi 11 Róża Matek.

5. W środę zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.

6. W piątek 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Święto obowiązkowe, więc Msze św. będą odprawiane tak jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów. Z racji uroczystości nie ma postu.

7. Za tydzień, w 3-cią niedzielę miesiąca składka na tacę przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Z góry Bóg zapłać za ofiarność serc i dłoni.

8. Dziękujemy wiernym z ul. Podedworze od numerów początkowych do p. Borowiec za sprzątanie kościoła i ofiarę: 150 zł. Msza św. w ich intencji: 11 III – 17.30. Na ten tydzień proszeni wierni z ul. Podedworze, dalsza część do końca ulicy. Nie trzeba kupować kwiatów. Bóg zapłać p. rodzinie z Nowych Bloków za ofiarę 200 zł. na Kościół.

9. W związku ze zbliżającą się uroczystością Peregrynacji Obrazu „Jezu Ufam Tobie” i relikwii Św. Siostry Faustyny i Św. Jana Pawła II prosimy o wygospodarowanie czasu najpierw na rekolekcje a potem na przywitanie Obrazu  i poszczególne nabożeństwa.

Dołóżmy też starań, byśmy skorzystali z Bożego Miłosierdzia w Sakramencie Pokuty (w sobotę 23 sierpnia od g. 8.30 do g. 12.00) oraz szczerze pojednali się w naszych rodzinach, sąsiedztwach, w zakładach pracy. Nie zmarnujmy takiej okazji.
Od dzisiaj przy kościele możemy nabywać okolicznościowe obrazy.

MSZA ŚW. ZBIOROWA:
1. W int. 9 Róży Matek o zdrowie, błog. Boże dla Matek tej Róży i ich rodzin: 10 III – 17.30. Ofiara 80 zł.

2. W int. 10 Róży Matek dz. – bł.: 9 III – 17.30. Ofiara 180 zł.

3. W int. mieszkańców ul. Krzyżaki w podziękowaniu za otrzymane łaski z prośbą o Boże błog. i opiekę MB Anielskiej: 15 III – 10.00. Ofiara 200 zł.

 

REKOLEKCJE PARAFIALNE I NAWIEDZENIE OBRAZU

REKOLEKCJE PARAFIALNE i NAWIEDZENIE OBRAZU „Jezu Ufam Tobie” i relikwii Św. Siostry Faustyny i Św. Jana Pawła II

Prowadzi: Ojciec Maciej Kucharzyk MS

Czwartek – 21 sierpnia

17.30 - Rozpoczęcie Rekolekcji. Msza św. z kazaniem ogólnym

Nauka stanowa dla małżeństw powyżej 15 lat małżeństwa


Piątek – 22 sierpnia

8.00 - Msza Św. z kazaniem ogólnym

11.00 - Msza Św. dla chorych

15.00 - Msza Św. z kazaniem  dla dzieci

17.30 - Msza Św. z kazaniem ogólnym, po mszy św. nauka stanowa dla małżeństw do 15 roku małżeństwa


Sobota – 23 sierpnia

8.00 - Msza św. z kazaniem ogólnym.

8.30-12.00 - Spowiedź Święta

17.30 - Msza Św. z kazaniem ogólnym, po mszy św. nauka stanowa dla młodzieży


Niedziela – 24 sierpnia

6.30; 8.00; 10.00; 11.30; 15.30; 17.30. Msza Św. z kazaniem dla wszystkich

 

Poniedziałek – 25 sierpnia

16.30 - czuwanie modlitewne

17.00 - przywitanie obrazu i Msza św. Pontyfikalna pod Przewodnictwem Biskupa Stanisława Salaterskiego

18.30 - czuwanie prowadzone przez Caritas i Radę Duszpasterską

19.30 - czuwanie prywatne

21.00 - Msza św. dla Kapłanów Rodaków i Kapłanów niegdyś pracujących w naszej parafii

Celebrans: Ks. dr Wiesław Piotrowski, proboszcz Bazyliki w Limanowej Kaznodzieja: - Ks. mgr Janusz Szpilowski

22.00 - czuwanie prowadzi KSM

23.00–0.00 - czuwanie prywatne


Wtorek – 26 sierpnia

6.30 - Msza św. z homilią: Ks. Jan Burdek, Proboszcz w Rzuchowej

9.00 - Modlitwa różańcowa przebłagalna prowadzą Róże Różańcowe Matek i Ojców

11.00 - Msza św. z homilią dla chorych i cierpiących, emerytów i rencistów (Ks. Jan Burdek)

12.00 - Droga Krzyżowa

15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.15 - Msza św. z homilią (Ks. Inf. Zdzisław Sadko)i zawierzenia parafii Bożemu Miłosierdziu

16.30 - pożegnanie obrazu

 

18 Niedziela zwykła – 3 VIII 2014

1. Dziś nasza parafia przeżywa uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Anielskiej w kaplicy na Murowiance. Mszy św. odpustowej o g. 17.00 będzie przewodniczył JE Arcybiskup Henryk Nowacki – nuncjusz Apostolski w krajach Skandynawskich. Serdecznie zapraszamy na uroczystość związaną z Jubileuszem 160-ej rocznicy istnienia kaplicy.

Msze św. w kościele będą tylko do południa.

2. Prosimy, aby modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadziła 10 Róża Matek.

3. Kalendarz liturgiczny tygodnia:
- Poniedziałek: wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów,
- Środa: Święto Przemienienia Pańskiego,- Czwartek: I-y czwartek miesiąca, dzień modlitwy w intencji kapłanów i o nowe powołania do służby Bożej w Kościele
- Piątek: wspomnienie Św. Dominika, prezbitera,
- Sobota: Święto Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

Wszystkim Drogim Solenizantom składamy moc serdecznych życzeń.

4. Za tydzień w niedzielę:
- zmiana tajemnic różańcowych na mszy św. o g. 8.00 i Apel Maryjny w kaplicy na Murowiance o g. 18.30
- w tym dniu będziemy gościć ks. mgra Stanisława Kanię z Krzyżanowic, który wygłosi kazanie i zbierze ofiarę na budowę nowego kościoła w Proszówkach.
Z góry Bóg zapłać za pomoc w tej inwestycji.

5. Ks. Adam Dynak z Białorusi w rozmowie telefonicznej wyraził ogromną wdzięczność parafianom za złożoną ofiarę dla rozwoju jego parafii w kwocie 10.439 zł. Bardzo dziękujemy za wielkoduszność.

6. Mamy już założony nowy witraż Św. Józefa nad drzwiami przy bocznym wejściu. Wykonany zgodnie z kanonami sztuki sakralnej, swymi kolorami przykuwa uwagę, zdobi świątynię i zachęca do modlitwy.
Łączny koszt: 9.440 zł. Wszystkim, którzy pomogli, stokrotne Bóg zapłać.

7. Można jeszcze zapisywać się na PPT na Jasną Górę. Spotkanie dla Bocheńskiej grupy nr 6 odbędzie się 10 sierpnia o 15.30 w Kościele Szkolnym.

8. Dziękujemy wiernym z ul. Murowianka bl. 27A za sprzątanie kościoła i ofiarę 130 zł. Msza św. w ich intencji: 3 III 2015 – 17.30. Na ten tydzień proszeni są wierni z ul. Podedworze od numerów początkowych do p. Borowiec. Nie trzeba kupować kwiatów.

9. Pragniemy poinformować, że dnia 25 i 26 sierpnia (poniedziałek i wtorek) będziemy przeżywać  peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii Św. Siostry Faustyny  i Św. Jana Pawła II.

Do tego wydarzenia przygotujemy się przez rekolekcje, które poprowadzi ks. Maciej Kucharzyk ze Zgromadzenia Księży Saletynów w dniach od 21 do 24 sierpnia br. (czwartek – niedziela).

Program rekolekcji i Nawiedzenia jest wywieszony w gablotach, na stronie internetowej parafii oraz będzie w gazetce „Źródełko”, która wkrótce się ukaże.
Od najbliższej niedzieli można nabyć przy kościele pamiątkowe obrazy „Jezu Ufam Tobie” różnego formatu.

MSZA ŚW. ZBIOROWA:
W int. 8 Róży Matek dz. – bł. oraz z prośbą o zdrowie dla członkiń tej Róży: 18 II 2015 – 10.00. Bóg zapłać za ofiarę 200 zł.Poprawiony ( sobota, 02 sierpnia 2014 22:47 )

 

17 Niedziela Zwykła – 27 VII 2014

1. Dziś z racji wspomnienia św. Krzysztofa po Mszach świętych błogosławimy pojazdy mechaniczne. Przed kościołem do puszek możemy wesprzeć misjonarzy w zakupie pojazdów misyjnych włączając się w Ogólnopolską Akcję: Św. Krzysztof 1 grosz za 1 kilometr.

Dziękujemy animatorom z PDMD i MDM za przeprowadzenie tej zbiórki. Bóg zapłać też za ofiary składane dzisiaj na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W tym tygodniu przeżywać będziemy:
- we wtorek – wspomnienie św. Marty,
- w czwartek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,
- w piątek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i doktora Kościoła,
- w przyszłą niedzielę nasza parafia przeżywać będzie uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Anielskiej i 160-lecie istnienia tej kaplicy.

Zapraszamy z tej racji na uroczystą Eucharystię sprawowaną w kaplicy na Murowiance o godz. 17.00 przez JE Arcybiskupa Henryka Nowackiego – nuncjusza Apostolskiego w krajach Skandynawskich. O godz. 16:30 odbędzie się nabożeństwo różańcowe. W tym dniu nie będzie Mszy św. w kościele parafialnym o godz. 15:30 i 17:30 a także Apelu jasnogórskiego. Prosimy, by na czas odpustowej Eucharystii nie wjeżdżać na drogę prowadzącą do kaplicy. O przygotowanie i udekorowanie kaplicy prosimy zaś mieszkańców z ul. Krzyżaki.

2. Z racji odpustu zmiana tajemnic różańcowych będzie w drugą niedzielę sierpnia.

3. W tym tygodniu przypada I piątek, I sobota i I niedziela sierpnia. Spowiedź w środę, czwartek i piątek rano od 6:00 i popołudniu od 16:30. Wyjazd do chorych w I piątek od g. 8.00

4. Dziękujemy 8 Róży Matek za prowadzenie modlitwy różańcowej w minionym tygodniu. W tym tygodniu o poprowadzenie tej modlitwy prosimy 9 Różę Matek.

5. Dziękujemy parafianom z ul. Murowianka bl. 27 za sprzątanie kościoła.  Na ten tydzień proszeni są wierni z ul. Murowianka blok 27a. Prosimy nie kupować kwiatów.

6. Można jeszcze zapisywać się na PPT na Jasną Górę. Spotkanie dla Bocheńskiej grupy nr 6 odbędzie się 10 sierpnia o 15:30 w Kościele Szkolnym.

7. Wydział Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Kurii Diecezjalnej w Tarnowie oraz Diecezjalny Apostolat Trzeźwości zapraszają na XI Diecezjalny Marsz Trzeźwości z kościoła bł. Karoliny w Tarnowie do kościoła św. Stanisława w Skrzyszowie. Marsz odbędzie się w sobotę 2 sierpnia br., a rozpocznie się Mszą świętą w kościele bł. Karoliny, o godz. 16.30. Marsz  niech zgromadzi wszystkich zatroskanych o wielką sprawę trzeźwości własnej i trzeźwości naszego Narodu, że zgromadzi także tych, którzy walczą z chorobą wszelkiego rodzaju uzależnień oraz osoby pragnące wspierać ludzi nią dotkniętych.

8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

9. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych, zaś Wam drodzy parafianie i goście życzymy dobrze przeżytego tygodnia.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 10

Archiwum Żródełka
Info

MSZE ŚWIĘTE:
Dzień powszedni:
6:30, 17:30
Różaniec: 17:00
Niedziela i uroczystości: 6:30, 8:00, 10:00, 11:30, 15:30, 17:30
Święta zniesione: 6:30, 8:00, 10:00, 16:00, 17:30


Kancelaria
Pon - Pt:

16:00 - 17:00
Sobota:
8:00 - 9:00

Rozmowy przedmałżeńskie po każdej wieczornej Mszy Św.
z ks. Proboszczem


Adres:
Bochnia, ul. Ks. St. Wójtowicza 20 Tel:(0-14) 61-25-253, 61-24-621
e-mail:
bochnia2@diecezja.tarnow.pl

Sprawy związane ze stroną WWW:

rafmat1@gmail.com


 

Dla zainteresowanych chętną pomocą materialną na cele inwestycyjne w parafii Św. Jana Nepomucena podajemy nr konta parafialnego:

Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział w Bochni:

04 8591 0007 0080 0009 5048 0001

Bóg zapłać!
Kalendarz
sierpień 2014
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

DSC_7193.jpg
Licznik odwiedzin
Dzisiaj37
Wizyt w tygodniu783
Wizyt w miesiącu2518
Łącznie wizyt125435
Reklama