Ogłoszenia Parafialne

Randka Małżeńska

Wychodząc naprzeciw zjawiskom istniejącym w naszym życiu codziennym, chcemy zaproponować cykl spotkań dla małżeństw pt. Żyją długo i szczęśliwie...

Nie będą to jakieś szkolenia, ani zobowiązująca grupa, wymagająca regularności uczestnictwa. Chodzi o pewną formę spotkań dla małżonków, które mogą służyć pomocą w budowaniu zdrowych relacji rodzinnych i społecznych. Proponowane przez nas spotkania mają pomóc w budowaniu zdrowych relacji rodzinnych i społecznych.

Widząc jak monotonne jest często życie rodzinne i zawodowe wielu osób, warto poszukać inspiracji w sprawdzonych formach, które nie tylko dodają smaku życiu, ale przede wszystkim sprawiają, że nasze życie staje się szczęśliwsze.

Na początku proponujemy Randkę małżeńską.

Zapraszamy do Oratorium św. Kingi, gdzie na podstawie pewnego obrazu filmowego, stworzymy klimat do dalszej części, która odbędzie się przy aromacie mięty i cynamonu na bazie słodkiej niespodzianki. „Randka małżeńska”, będzie okazją dla małżonków, by popatrzeć sobie prosto w oczy.

Niech reszta pozostanie okryta mgiełką tajemnicy.

Warto zorganizować sobie opiekę dla dzieci w domu, na około 3 godziny. Zapraszamy na godzinę 18.00 do oratorium św. Kingi w dniu 24.10.2014 r.

Będzie nam łatwiej zorganizować niespodzianki jeśli, zapowiecie swój udział, pisząc na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub do ks. Antoniego Mulki.

W imieniu Parafii św. Mikołaja

Ks. Antoni Mulka
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Tel: 601 812 741

 

29 Niedziela Zwykła – 19 X 2014

1. Obchodzimy dziś Światowy Dzień Misyjny jako patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Składka przeznaczona jest na wyjątkowy cel, bo na misyjne dzieła - do wyłącznej dyspozycji Ojca Św. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg stokrotnie wynagrodzi.                        

2. Dziś w niedzielę misyjną dzieci i młodzież z PDMD i MDM przeprowadzają przed kościołem akcję: „Liźnij tematu misji”. Nabywając u nich  lizaka  wspieramy działalność misyjną Kościoła oraz otrzymamy ciekawostkę o tematyce misyjnej.

3. Również dziś w Oratorium Św. Kingi o g. 16.30 odbędzie się uroczysta wieczornica ku czci bł. ks. Jerzego Popiełuszki z okazji 30 rocznicy jego męczeńskiej śmierci.

4. Zapraszamy w Tygodniu Misyjnym na nabożeństwo różańcowe o g. 17.00. W kaplicy na Murowiance różaniec o g. 18.30.

5. W najbliższy czwartek  zapraszamy dzieci z PDMD i młodzież z MDM na „Bal misyjny” , który rozpocznie różaniec o godz. 17:00, Msza święta, a po niej w dolnym kościele odbędzie się konkurs na najlepsze przebranie misyjne  i zabawa taneczna. Bal zakończy się o godz. 21.00.

6. W najbliższą sobotę 25 września o godz. 20.00 w naszym kościele odbędzie się czuwanie poświęcone osobie św. Jana Pawła II w związku ze wspomnieniem liturgicznym  świętego w naszej diecezji. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich, zaś młodzież  z klas I i II przychodzi na to czuwanie obowiązkowo w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Prosimy rodziców o dopilnowanie, by młodzi ludzie uczestniczyli w tym spotkaniach.

7. Za tydzień składka niedzielna będzie przeznaczona na cele inwestycyjne. Bóg zapłać wszystkim za wspólną troskę o utrzymanie i piękno Kościoła.

8. Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom z ul. Modrzejewskiej za sprzątanie kościoła, kwiaty i ofiarę 160 zł. Msza św. w ich intencji: 24 IV – 6.30. Na ten tydzień proszeni są wierni z ul. Pisza.

9. Ks. Antoni Mulka, Opiekun ARKI i telefonu Zaufania pragnie poinformować: Osoby które doświadczają jakiegoś problemu życiowego, zachęcamy do zapoznania się z nowym rozkładem Poradni Arka zamieszczonym na afiszach.
Poradnia wzbogaciła się o nowych specjalistów bezpłatnie świadczących pomoc w problemach psychologicznych, pedagogicznych, socjalnych, prawnych, duchowych i uzależnień. Uruchamiamy też nową inicjatywę pod nazwą "żyją długo i szczęśliwie..." Mają to być spotkania pomagające szczególnie młodym rodzinom tworzyć rodzinę opartą na wartościach chrześcijańskich. Szczegóły na stronie internetowej.


MSZE ŚW. ZBIOROWE:


1. Za śp. +Annę Kapka:

- Od rodziny Kapków – 20.04.2015 g. 6.30
- Od wnuczki Pauliny i Damiana – 22.04.2015 g. 6.30
- Od córki Małgorzaty, syna Krzysztofa i wnucząt – 26.05.2015 g.17.30

Intencje, które zostaną odprawione poza parafią:
- Od koleżanek z Majkowic
- Od Danuty z dziećmi
- Od koleżanki Zosi z dziećmi
- Od kuzynki z rodziną
Ponadto poza parafią zostanie odprawionych 6 Mszy św. od uczestników pogrzebu.

Do wieczności Bóg powołał w tym tygodniu śp. + Annę Kapka w 69 r. życia. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. 

28 Niedziela Zwykła - 12 X 2014

1. Z okazji przeżywanego Dnia Papieskiego Jana Pawła II w Polsce, przy kościele jest zbierana ofiara do puszek jako konkretna pomoc dla uzdolnionej, ubogiej młodzieży. Bóg zapłać za zrozumienie i wsparcie.

2. Składamy bardzo serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy uczestniczyli w parafialnej pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni.

3. Zapraszamy w tygodniu na nabożeństwo różańcowe o g. 17.00.

4. Kalendarz liturgiczny tygodnia:
- poniedziałek: Bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.
- środa: Św. Teresy od Jezusa, dziew. i dokt. Kościoła.
- czwartek: Św. Jadwigi Śląskiej, Patronki budownictwa sakralnego. Dzień wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Papieża (1978).
- piątek: Św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.
- sobota: Św. Łukasza Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia.
Wszystkim Drogim Solenizantom składamy serdeczne życzenia.

5. Za tydzień, 19 października będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny, który rozpocznie Tydzień Misyjny. Jego celem jest wsparcie modlitewne i materialne wszystkich misjonarzy i wszystkich ludzi z krajów misyjnych. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne na świecie. Z góry Bóg zapłać za ofiarność na ten cel. Prosimy, aby dzieci przyniosły na swoją mszę św. zrobione przez siebie grzechotki misyjne.

6. W niedzielę 19 października przypada 30-ta rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki – Patrona „Solidarności”. Z tej okazji w Oratorium św. Kingi o g. 16.30 odbędzie się uroczysta wieczornica, przygotowana przez uczniów i nauczycieli bocheńskich szkół, a potem o g. 18.00 w Bazylice będzie Msza św. w intencji członków bocheńskiej „Solidarności”. Serdecznie zapraszamy.

7. Za tydzień będzie liczona obecność uczęszczających na mszę św. i przystępujących do Komunii św.

8. Bóg zapłać wiernym z ul. Św. Urbana za sprzątanie kościoła i ofiarę 678 zł. Msza św. w ich intencji: 10 V – 6.30. Na ten tydzień prosimy do sprzątania wiernych z ul. Modrzejewskiej.

9. Na stolikach przy prasie religijnej są kartki wypominkowe roczne i listopadowe. Naszych zmarłych będziemy polecać modlitwie Kościoła wypraszając łaskę wiecznego zbawienia. Prosimy wypisywać zmarłych wyraźnie i w mianowniku (Maria, Stanisław). Tradycyjnie przekazujemy wypominki kapłanowi w kancelarii lub w zakrystii kościoła.


MSZE ŚW.:
1. W intencji 14 Róży Matek i ich rodzin dz. – bł. oraz za zmarłą +Halinę: 13 V – 17.30. Bóg zapłać za ofiarę 200 zł.

2. Za zmarłą śp. +Marię Jędryka od 17 Róży Matek: 18 IV – 6.30.

3. Msze św. za śp. + Marka Żabczyńskiego (38 intencji) odprawi Ks. Stanisław Gadzina z Postolina (diec. Elbląska). Rozpoczęcie 1-go listopada br. w każdy dzień wg podanych ogłoszeń z 26 Niedzieli Zwykłej dnia 28 września br.

4. Msze św. za śp. + Marię Gawąd (14 intencji) odprawi również Ks. Stanisław Gadzina z Postolina. Rozpoczęcie dnia 10 grudnia br. w każdy dzień wg podanych ogłoszeń z 27 Niedzieli Zwykłej dnia 5 października br.

5. Msze Święte za Śp. Zygmunta Bogusza
W parafii:
- od siostry Heleny Szczerba            17.04.2015 g. 6.30
- od szwagierki Władysławy Płachta z dziećmi    07.05.2015, g. 17.30
- od sąsiadów z ul. Podedworze (2)        08.05.2015, g. 6.30
09.05.2015, g. 17.30
Poza parafią:
- od rodziny Węglarzów z Leszczyny
- od chrześnika Zygmunta z Rodziną ze Staszkówki
- od rodziny Konwentów ze Staszkówki
- od rodziny Gałązków z Bochni
- od Rodziny Dźwigajów
6 Mszy Świętych za Śp. Zygmunta Bogusza od uczestników pogrzebu zostaną odprawione poza parafią

Bóg odwołał do wieczności w tym tygodniu śp. + Zygmunta Bogusz w 80 r. życia.  Polećmy go Bożemu Miłosierdziu.


 

27 Niedziela Zwykła – 5 X 2014

1. Caritas Parafialna i Szkolna prowadzi dziś przy kościele akcję „Chlebki Miłosierdzia”, której celem jest pomoc dla dzieci cierpiących z powodu niedożywienia. Bóg zapłać za wrażliwość i czynną miłość.

2. Od dziś Tygodniowy Odpust w Sanktuarium MB Różańcowej w Bochni:
- we wtorek uroczysta procesja różańcowa ulicami miasta po Mszy św. o g. 17.00
- w czwartek, 9 października nasza parafialna pielgrzymka do Matki Bożej Różańcowej. Wyjście o g. 18.30 z placu przy kościele. Niech to będzie uroczysta manifestacja wiary i świadectwo miłości do Matki Bożej. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej w kościele i na Murowiance. Zamówione intencje zostaną odprawione przez naszych kapłanów w Bazylice podczas Mszy św. o g. 19.30.
- w piątek Diecezjalna Pielgrzymka rencistów, emerytów i ludzi w podeszłym wieku o g. 11.00.

3. Jutro, w poniedziałek kolejne spotkanie Członków i Sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka po wieczornej Mszy św.

4. We wtorek przez cały dzień do g. 19.00 będzie zbierany zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny na boisku przy Szkole Podst. nr. 4.  

5. Za tydzień w niedzielę 12 października będzie obchodzony Ogólnopolski Dzień Papieski Jana Pawła II. Przy kościele będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” oraz Fundację Abpa Jerzego Ablewicza dla uzdolnionej ubogiej młodzieży.

6. W tym dniu w Dębicy odbędzie się Diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny.

7. Bóg zapłać wiernym z ul. Krzęczków cz. 2 od obwodnicy do końca ulicy za sprzątanie kościoła i ofiarę 240 zł.  Msza św. w ich intencji:  3 V – 17.30. Na ten tydzień proszeni są wierni z ul. Św. Urbana. Nie trzeba kupować kwiatów.

Msze święte za Śp. Marię Gawąd:
+ odprawione w parafii:    
- od męża – 19.04.2015 g. 15:30
- od sąsiadów z ul. Modrzejewskiej (2) – 30.04.2015 g. 17:30; 02.05.2015 g.17:30
- od 11 Róży Matek (2) – 04.05.2015 g.6:30; 06.05.2015 g. 6:30
- od mieszkańców ul. Krzęczków (2): 08.04.2015 g. 6.30; 14.04.2015 g. 6.30.
+ odprawione poza parafią:
- od kuzynek Aleksandry i Narcyzy
- od Heleny z rodziną
- od koleżanek ze Spółdzielni Mieszkaniowej w Bochni
- od uczestników pogrzebu (11)


W tym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. + Marię Gawąd w 91 r. życia. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu.

 

Rodzice chcą mieć wybór!

 

Więcej informacji o akcji na stronie www.rzecznikrodzicow.pl

RADIO MARYJA
http://www.radiomaryja.pl/multimedia/rodzice-chca-miec-wybor-cz-1-tv-trwam/
http://www.radiomaryja.pl/multimedia/rodzice-chca-miec-wybor-cz-ii/

Poprawiony ( niedziela, 28 września 2014 11:07 )

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 12

Archiwum Żródełka
Info

MSZE ŚWIĘTE:
Dzień powszedni:
6:30, 17:30
Różaniec: 17:00
Niedziela i uroczystości: 6:30, 8:00, 10:00, 11:30, 15:30, 17:30
Święta zniesione: 6:30, 8:00, 10:00, 16:00, 17:30


Kancelaria
Pon - Pt:

16:00 - 17:00
Sobota:
8:00 - 9:00

Rozmowy przedmałżeńskie po każdej wieczornej Mszy Św.
z ks. Proboszczem


Adres:
Bochnia, ul. Ks. St. Wójtowicza 20 Tel:(0-14) 61-25-253, 61-24-621
e-mail:
bochnia2@diecezja.tarnow.pl

Sprawy związane ze stroną WWW:

rafmat1@gmail.com


 

Dla zainteresowanych chętną pomocą materialną na cele inwestycyjne w parafii Św. Jana Nepomucena podajemy nr konta parafialnego:

Krakowski Bank Spółdzielczy
Oddział w Bochni:

04 8591 0007 0080 0009 5048 0001

Bóg zapłać!
Kalendarz
październik 2014
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

10468071_732656233457136_5514992637818651976_n.jpg
Licznik odwiedzin
Dzisiaj34
Wizyt w tygodniu284
Wizyt w miesiącu2130
Łącznie wizyt131715
Reklama